WYKOŃCZENIE ANTYWIRUSOWE TKANIN VIRUS STOP

Andropol S.A. uruchomił produkcję tkaniny o właściwościach ANTYWIRUSOWYCH. Nasza tkanina zbadana została w NIEZALEŻYM LABOLATORIUM na zgodność z normą ISO 18184:2019 („Tekstylia – Oznaczanie aktywności przeciwwirusowej wyrobów włókienniczych”). Wyniki badań wykazały pełną zgodność z wymaganiami normy, a ostateczny wniosek podkreśla, że przesłany wyrób POSIADA DZIAŁANIE PRZECIWIRUSOWE.

Osiągnięty wynik wskazuje, że po 5 MINUTACH od kontaktu cząstek wirusa z tkaniną następuje ich REDUKCJA o 99,68%.*

Wykonane zostały również testy trwałości naniesionej substancji czynnej po poddaniu wielokrotnemu (dziesięciokrotnemu) praniu w temperaturze 40°C zgodnie z norma ISO 6330/4G. Badanie to wykazało permanentność badanego wykończenia.

Wspomniane powyżej badania były wykonane na tkaninie ESD 150. Jest to tkanina poliestrowo-bawełniana z wplecioną w strukturę nitką węglową (PES 44/CO 54,6/CF 1,4). Gramatura – 125 g/m2. Tkanina jest certyfikowana na zgodność z normami PN-EN ISO 13688:2013 i PN-EN 1149-5. Ponadto charakteryzuje się ograniczonym pyleniem. Spełnia w tym zakresie wymagania normy PN-EN 13795 („Obłożenia chirurgiczne, fartuchy chirurgiczne i odzież dla bloków operacyjnych, stosowane jako wyroby medyczne dla pacjentów, personelu medycznego i wyposażenia – Część 2: Metody badania”) określającej wymagania dla odzieży wykorzystywanej na bloku operacyjnym.

Stosowany w procesie produkcji środek zarejestrowany jest w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ponadto spełnia wymagania OEKO-TEX® Standard 100.

 

W przypadku Państwa zainteresowania naszą tkaniną z wykończeniem o właściwościach ANTYWIRUSOWYCH prosimy o kontakt na adres mailowy: virus.stop@andropol.pl