O nas

ANDROPOL S.A.

Jesteśmy wiodącym producentem tkanin w Europie. W swojej ofercie posiadamy asortyment mający zastosowanie w wielu segmentach użytkowych.

Andropol S.A. to lider w produkcji tkanin mundurowych dla polskiego wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej oraz dla militarnych odbiorców zagranicznych. Tkaniny produkowane przez Andropol S.A. muszą nie tylko spełniać najwyższe standardy jakości, określane według kryteriów MON, MSW i NATO, ale także sprawdzać się w szczególnych warunkach bojowych.

Wyjątkowe parametry tkanin osiągnięto dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i stosowaniu profesjonalnych środków chemicznych.

Military - Andropol S.A. - Polski Producent Tkanin

Mocną stroną produkcji Andropol S.A. są tkaniny wielofunkcyjne, stosowane jako warstwa zewnętrzna ubrań specjalnych dla strażaków. Wykorzystujemy włókna aramidowe i PBI. Współpracujemy z firmą DuPont, korzystając m.in. z mieszanki Nomex® Tough. Tkaniny Andropol S.A. spełniają normy EN 469 i EN 15614 po 25 cyklach prania.

Jesteśmy również producentem innych tkanin ochronnych – antyelektrostatyczne (zgodne z normą EN 1149-5), kwaso i ługoodporne (EN 13034) – dedykowane są na odzież wykorzystywaną w systemie rentalu. Produkujemy także tkaniny wykorzystywane do produkcji hełmów, kamizelek kuloodpornych oraz osłon balistycznych. Stosujemy włókna KEVLAR firmy DuPont. Proponujemy gotowy PRE-PREG.

Andropol S.A. to znany producent tkanin i konfekcji wykorzystywanej w placówkach służby zdrowia. Do produkcji wykorzystywane są tkaniny z własnej produkcji.

Należą do nich: odzież chirurgiczna (poliestrowo-bawełniana), tkaniny mieszankowe z dodatkiem włókien węglowych na odzież chirurgiczną, fartuchy chirurgiczne produkowane z barierowych tkanin poliestrowych z dodatkiem włókien węglowych . w ofercie znajdują się również obłożenia chirurgiczne: barierowe, chłonne i barierowe z warstwą chłonną, która zapewnia wysoką absorbcję płynów ustrojowych w polu operacyjnym.

Dodatkowo możemy wykonać pościel z nadrukiem wzdłuż boku poszwy/poszewki identyfikującym właściciela (nazwa szpitala/pralni).

Andropol S.A. to również tkaniny z przeznaczeniem na odzież weekendową (bawełniane lub bawełniane z domieszką elastanu), dziecięcą, a także na obuwie tekstylne, akcesoria i pościelki dziecięce oraz tkaniny na wyroby dekoracyjne.

Ważnym segmentem produkcji są także tkaniny pościelowe, hotelowe i restauracyjne, bielone, barwione oraz drukowane – przeznaczone do prania przemysłowego.

Ich atutem jest wysoka wytrzymałość mechaniczna spełniająca wyśrubowane wymagania obiektów hotelowych i restauracyjnych.

Dodatkowo Andropol S.A. to renomowany producent tkanin i konfekcji pościelowej do użytku domowego. Różnorodność oferowanych wzorów i kolorów w połączeniu z wysoką jakością tkanin pozycjonuje nas w czołówce europejskich producentów w tym segmencie.

W skład firmy Andropol S.A. wchodzą dwa zakłady produkcyjne: tkalnia w Andrychowie i wykończalnia tkanin w Białymstoku.

Tkalnia posiada krosna rapierowe, wyposażone w maszynki nicielnicowe, co umożliwia produkcję prawie każdego rodzaju tkanin w zakresie szerokości od 50 do 320 cm.

Posiadamy bogate doświadczenie w tkaniu i wykończaniu tkanin takich jak bawełna, wiskoza, len, itp. – poprzez poliestry, aż do poliamidów, meta-aramidów ora para-aramidów, takich jak Kevlar. Przerabiamy również włókna ciągłe.

Wykończalnia w Białymstoku świadczy usługi w zakresie bielenia, barwienia, drukowania, apretowania oraz powlekania tkanin o różnych składach surowcowych. Andropol S.A. jako jeden z nielicznych zakładów na świecie oferuje tkaniny barwione oraz drukowane barwnikami kadziowymi i zawiesinowo kadziowymi, charakteryzującymi się bardzo wysokimi trwałościami wybarwień.

Andropol S.A. to producent szerokiego asortymentu tkanin. Ze względu na specyfikę produkcji, oferta firmy została podzielona na oddzielne marki:

Dodatkowo gwarantem najwyższej jakości produkcji, jej stabilności i powtarzalności jest wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, zgodny z normami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. Wyroby Andropol S.A. są też bezpieczne dla człowieka o czym świadczy posiadanie znaku Tekstylia Godne Zaufania według OEKO-TEX® Standard 100.

Wyroby Andropol S.A. są też bezpieczne dla człowieka o czym świadczy posiadanie znaku Tekstylia Godne Zaufania według OEKO-TEX® Standard 100.