NOWE CORDURY Z ANDROPOL S.A.

Mamy przyjemność poinformowania Państwa, że Andropol S.A. uzyskał prawo posługiwania się marką CORDURA® dla kolejnych asortymentów. Do tkanin CORDURA 770 i MIRADO dołączyły CORDURA 560 i CORDURA 1100. Jest to kolejny krok strategii produkcji tkanin ochronnych i specjalnych polegający na współpracy z wiodącymi na świecie producentami włókien i przędz. Wcześniej wynikiem takiej kooperacji były tkaniny, w których składzie są włókna NOMEX firmy DuPont (m.in. NATAN przeznaczony do produkcji ubrań strażaków i AT wykorzystywany na kombinezony m.in. grup antyterrorystycznych) i PBI Performance Products INC (tkanina PROTON wykorzystywana do konstrukcji ubrań specjalnych, która gwarantuje najwyższy poziom ochrony strażaków).

Współpraca z firmą INVISTA (producentem przędzy z poliamidu 6.6 i właścicielem marki CORDURA®) trwa od wielu lat. W jej wyniku powstały tkaniny MIRADO (tkanina poliamidowo-bawełniana na mundury ćwiczebne) i CORDURA 770. INVISTA po serii prób i testów we własnych laboratoriach pozytywnie oceniła nasze asortymenty. Otrzymany dokument NOTICE OF APPROVAL  przyznaje ANDROPOL S.A. prawo posługiwania się znakiem CORDURA®. Produkcja tkanin CORDURA 560 i CORDURA 1100 jest wynikiem realizacji planu produkcji kolejnych asortymentów, które wspólnie pozwolą utworzyć całe portfolio tkanin. Klient będzie miał możliwość wyboru z szerszej gamy tkaninę, z której będzie chciał produkować swoje wyroby. Kolejną tkaniną, która będzie wyprodukowana i zgłoszona do firmy INVISTA będzie CORDURA 370.

CORDURA 560, 770 oraz 1100 są gwarantem bardzo wysokich parametrów fizyko-mechanicznych. Wytrzymałość na rozrywanie, rozdzieranie oraz przecieranie osiągają poziom nie do uzyskania przez inne włókna syntetyczne. Poprzez specjalne wykończenia otrzymujemy wyrób wzmacniający miejsca narażone na działanie sił zewnętrznych. Tkaniny barwione spełniają wymagania armii w zakresie reemisji. Tkaniny powlekane silikonem gwarantują właściwości trudnopalne wyrobu. Wykończenie wodoszczelne zabezpiecza przed długotrwałym działaniem deszczu.

MIRADO – tkanina mieszankowa o składzie PA 6.6 50% i CO 50%. Dzięki zastosowanemu surowcowi charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami fizyko-mechanicznymi. Poziom parametrów wytrzymałości na rozerwanie, rozdzieranie, a przede wszystkim odporności na przecieranie jest nieosiągalny dla innych mieszanek włókien syntetycznych z bawełną. Tkanina dedykowana jest na bardzo wytrzymałą odzież ochronną, w tym ubrania dla służb mundurowych. Produkt na prawach marki CORDURA®.

 

Wszelkie pytania dotyczące tkanin ochronnych – CORDURA 560, CORDURA 1100, CORDURA 770  i MIRADO prosimy kierować na adres e-mail: proline@andropol.pl