Wyroby pościelowe

Do produkcji wyrobów pościelowych korzystamy z tkanin bawełnianych oraz poliestrowo-bawełnianych, posiadających certyfikaty nadane przez akredytowane instytucje certyfikujące. Wyroby pościelowe – poszewki, poszwy, prześcieradła możemy uszyć w rozmiarze dopasowanym do potrzeb Klienta. Wysuwaniu się poduszki lub kołdry czy też koca zapobiegają wszyte w poszewkę i poszwę wewnętrzne zakładki. Na życzenie odbiorcy możemy stosować inne sposoby przeciwdziałające wysuwaniu się kołdry, poduszki lub koca.

Obłożenia chirurgiczne wielokrotnego użytku

Oferowane obłożenia mogą być wykonane z barierowej tkaniny poliestrowej bądź jako zestawy obłożeń chirurgicznych wykonanych na zasadzie łączenia tkanin barierowych z tkaninami chłonnymi. Warstwa chłonna, wykonana z tkaniny poliestrowej, zapewnia wysoką absorpcję płynów ustrojowych w polu operacyjnym. Wyroby charakteryzują się dużą trwałością i wysoką funkcjonalnością.

System pojedynczych obłożeń operacyjnych o dowolnych wymiarach (maksymalna szerokość 150 cm) pozwala stworzyć zestaw w zależności od potrzeb Klienta.

Obłożenia operacyjne posiadają wpis do rejestru wyrobów medycznych.

Ubranie chirurgiczne (ES)

Ubranie wielokrotnego użycia wykonane z tkaniny ESD poliestrowo-bawełnianej z dodatkiem włókna węglowego, spełniająca normę PN-EN 13795. Włókno węglowe nadaje tkaninie cechy antyelektrostatyczne i zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrycznych.

Jest to dwuczęściowe ubranie składające się z bluzy wkładanej przez głowę oraz spodni w gumę i wiązanych na kolorowe trok, które identyfikują rozmiar wyrobu. Podkrój szyi bluzy jest wykończony kolorową lamówką, pozwalającą identyfikować rozmiar. Bluza posiada dwie naszywane kieszenie.

Ubranie charakteryzuje się wysokim termofizjologicznym komfortem użytkowania – wysoki poziom chłonności potu i przepuszczalności powietrza. Oprócz ubrań oferujemy również czepki i sukienki chirurgiczne wykonane również z tkaniny poliestrowej spełniającej wymagania normy PN EN 13795.

Ubranie chirurgiczne (BU)

Ubranie wielokrotnego użycia wykonane z tkaniny poliestrowej BUXTON z dodatkiem włókna węglowego, spełniająca normę PN-EN 13795. Włókno węglowe nadaje tkaninie cechy antyelektrostatyczne i zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrycznych.

Jest to dwuczęściowe ubranie składające się z bluzy wkładanej przez głowę oraz spodni w gumę i wiązanych na kolorowe troki, które identyfikują rozmiar wyrobu. Podkrój szyi bluzy jest wykończony kolorową lamówką, pozwalającą identyfikować rozmiar. Bluza posiada dwie naszywane kieszenie.

Oprócz ubrań oferujemy również czepki i sukienki chirurgiczne wykonane również z tkaniny poliestrowej spełniającej wymagania

Fartuch chirurgiczny (RY-ES)

Fartuch chirurgiczny (operacyjny) wielorazowego użycia, dedykowany do operacji chirurgicznych wysokiego ryzyka.

Jest to fartuch chirurgiczny wykonany w strefie krytycznej z tkaniny poliestrowej z dodatkiem włókna węglowego i spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 13795, a w strefie niekrytycznej zastosowano unikalną tkaninę bawełniano-poliestrową z dodatkiem włókna węglowego spełniającą wymagania normy PN-EN 13795 w zakresie pylenia, czystości pod względem cząstek stałych oraz parametrów wytrzymałościowych. Fartuch zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz najwyższy poziom ochrony przed działaniem płynów ustrojowych w strefie krytycznej, a w strefie niekrytycznej zapewnia wysoki poziom przepuszczalności powietrza. Rękawy fartucha są zakończone elastycznym, niepylącym ściągaczem wykonanym z dzianiny poliestrowej. Dzięki w tkanej w strukturę obu tkanin nitce węglowej, wyrób zapewnia również właściwości antystatyczne. Fartuch chirurgiczny RY-ES zachowuje w strefie krytycznej poziom barierowości wymagany przez normę PN-EN 13795 przez 100 cykli prania, suszenia i sterylizacji. Kolorowa lamówka wszyta w podkrój szyi zapewnia bezproblemową identyfikację rozmiaru fartucha.

Fartuch posiada wpis do rejestru wyrobów medycznych.

UWAGA: Poziom barierowości w strefie krytycznej jest zachowany przez 100 cykli pralniczych przy zastosowaniu zaleconego przez wytwórcę sposobu konserwacji. Po procesie konserwacji wyrób nie wymaga dodatkowej impregnacji.

Do produkcji fartuchów chirurgicznych możemy również zastosować inne jednowarstwowe tkaniny (np. Bakewell) charakteryzujące się wysoką odpornością na przenikanie wody oraz zróżnicowaną gramatura. Dzięki temu istnieje możliwość wykonania wyrobów łączonych z różnych tkanin, które będą wykorzystywane do zabiegów operacyjnych narażonych na intensywne działanie płynów.

Fartuch chirurgiczny (BU-ES)

Fartuch chirurgiczny (operacyjny) wielorazowego użycia, dedykowany do operacji chirurgicznych standardowego ryzyka.

Jest to fartuch chirurgiczny wykonany w strefie krytycznej z tkaniny poliestrowej z dodatkiem włókna węglowego i spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 13795, a w strefie niekrytycznej zastosowano unikalną tkaninę bawełniano-poliestrową z dodatkiem włókna węglowego, spełniającą wymagania normy PN-EN 13795 w zakresie pylenia, czystości pod względem cząstek stałych oraz parametrów wytrzymałościowych. Fartuch zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz najwyższy poziom ochrony przed działaniem płynów ustrojowych w strefie krytycznej, a w strefie niekrytycznej zapewnia wysoki poziom przepuszczalności powietrza. Rękawy fartucha są zakończone elastycznym, niepylącym ściągaczem wykonanym z dzianiny poliestrowej. Użyta w strukturze obu tkanin nitka węglowa zapewnia gotowemu wyrobowi również właściwości antystatyczne. Kolorowa lamówka wszyta w podkrój szyi zapewnia bezproblemową identyfikację rozmiaru fartucha. Fartuch chirurgiczny BU-ES zachowuje w strefie krytycznej poziom barierowości wymagany przez normę PN-EN 13795 przez 100 cykli prania, suszenia i sterylizacji. Fartuch posiada wpis do rejestru wyrobów medycznych.

UWAGA: Wymagany poziom barierowości jest zachowany przez 100 cykli pralniczych przy zastosowaniu zaleconego przez wytwórcę sposobu konserwacji. Po procesie konserwacji wyrób nie wymaga dodatkowej impregnacji.