INNOWACYJNE TKANINY W KONSTRUKCJACH OCHRON OSOBISTYCH I ICH KONSERWACJI – SZKOLENIE – SZKOŁA ASPIRANTÓW PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRAKOWIE

ANDROPOL S.A. – INNOWACYJNE TKANINY W KONSTRUKCJACH OCHRON OSOBISTYCH I ICH KONSERWACJI – SZKOLENIE – SZKOŁA ASPIRANTÓW PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRAKOWIE

W dniu 6 lutego 2023 roku w auli Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się seminarium techniczne poświęcone kluczowym zagadnieniom eksploatacji tekstylnych środków ochrony indywidualnej. W przedsięwzięciu poruszono dwa kluczowe w ostatnim okresie zagadnienia: znaczenie innowacyjnych włókien w konstrukcji ubrań specjalnych i innych elementów wyposażenia strażaka oraz istotę konserwacji i utrzymania gotowości eksploatacyjnej.

Tomasz SpólnickiKierownik Produktu ANDROPOL S.A. przedstawił specyfikę tkanin używanych na warstwy wierzchnie ubrań specjalnych oraz tkanin używanych do produkcji ubrań służbowych najnowszej generacji. Zwrócił uwagę na rolę impregnatów i skuteczne metody konserwacyjne umożliwiające utrzymywanie ich aktywności ochronnej w zakresach normowych (Pn-EN-469, ISO) oraz wymaganiach opisów przedmiotu zamówienia stosowanych w PSP.

Progresywne znaczenie włókien Polybenzimidale (PBI) przedstawiła Agatha Widekind z PBI Performace Product, Inc.

Seminarium prowadzone przez kadrę Wydziału Centrum Szkolenia Ochrony Ludności i Dóbr Kultury dedykowane było dla słuchaczy szkoły, strażaków służby stałej i kadry szkoły.

 

Wszelkie pytania dotyczące tkanin ochronnych prosimy kierować na adres e-mail:

👉📧 proline@andropol.pl  👈

👉📧 bialystok@andropol.pl  👈

PL

https://andropol.pl/tkaniny-ochronne/

https://andropol.pl/tkaniny-mundurowe/

https://andropol.pl/certyfikaty/

 

EN

https://andropol.com/protective-and-special-fabrics/

https://andropol.com/uniform-fabrics/

https://andropol.com/certificates/